KAREMAJOJEN ALUEFINALISTIT 30.6.2018

KAREMAJOJEN ALUEFINALISTIT 30.6.2018
 
Huom! Pankaa sana kiertämään, että kaikki aluefinalistit varmasti huomaavat päässeensä jatkoon !
 
Ruotsinpuolelle txt viestien lähetys ei aina oikein toiminut, toivon että autatte ja laitatte sanaa kiertämään.
 
Jos on jotain kysyttävää, niin vastaan tietysti ja saa soittaa ( Keke p. 0400-687 398 )

 
T. Keke
 
Kuningatar-sarja ( 18-45v. )
 
Hanna Utunen ( Ylitornio / yleisön äänin )
 
Ada Alatalo ( Tervola )
 
 
Kuningas-sarja ( 18-45v. )
 
Mika Sandbacka ( Rovaniemi )
 
 
Ruhtinatar-sarja ( 46-59v. )
 
Eeva Peura ( Tornio )
 
Satu Karvonen ( Tornio )
 
Minna Päkkilä ( Kemi )
 
Sari Leppälä ( Övertoneå / yleisön äänin )
 
Eija Lehto ( Nakkila )
 
Eija Kurttinen ( Aavasaksa )
 
Vuokko Vaakkuri ( ei os. )
 
Hanna Sadinmaa ( Muomnio )
 
Hanne Tarkkonen ( Kalix )
 

Ruhtinas-sarja ( 46-59v. )
 
Jarmo Palm ( Tornio / yleisön äänin )
 
Pasi Hämeenaho ( Meltaus / yleisön äänin )
 
Jari Aapajärvi  ( Tornio )
 
Seppo Joona ( Lankojärvi )
 
Ilkka Permi ( Ylitornio )
 
Heikki Maununiemi ( Tornio )
 
Kreivitär-sarja ( yli 60v. )
 
Alice Haataja ( Haaparanta )
 
Anja Unhola ( Tornio )
 
Kaarina Hautaniemi ( Haaparanta )
 
Lilja Nyman ( Haaparanta )
 
Maija Räisänen ( Kalix-Nyberg )
 
Sinikka Ojala ( Meltaus / yleisön äänin )
 
Anne Mattila ( Tornio )
 
Tuula Andersson ( Haaparanta )
 
Arja Alatulkkila ( Ylitornio )
 
Pirjo Määttä ( Mellakoski )
 
Leena Määttä / ( Kalix /  yleisön äänin )
 
Raakel Niska ( Haaparanta )
 
Lahja Nyman ( Haaparanta / yleisön äänin )
 
Hanne Tarkkonen ( Kalix )
 

Kreivi-sarja ( yli 60v. )
 
Asko Mourujärvi ( Haaparanta )
 
Erkki Pirttimaa (  Tornio / yleisön äänin )
 
Esa Maununiemi ( Tornio )
 
Jorma Mäki ( Tornio )
 
Juha Myllymäki ( Tornio )
 
Jukka Valenius ( Tornio )
 
Lasse Myllymäki ( Karungi / Ruotsi )
 
Leo Vaara ( Meltaus )
 
Matti Lindgren ( Aavasaksa )
 
Raimo Mehtonen ( Tornio )
 
Tauno Kunnari ( Muurola )
 
Arto Takavirta ( Haaparanta / yleisön äänin )
 
Voitto Kaskett ( Kalix )
 
Timo Syväjärvi ( ei os. )
 
Henrik Ademan ( Nakkla )
 
Matti Välimaa ( Meltaus )
 
Reijo Niemelä ( Haaparanta )
 
Pekka Komulainen ( Töre )
 
Reijo Tarkkonen ( Kalix )
 
Erkki Turunen ( Luleå )
 
Reijo Tirkkonen ( Luleå )
 
Jouni Haapaniemi ( Muurola )
 

Laittakaa sanaa kiertämään että kaikki aluefinalistit saavat tietää jatkoon pääsystä !